Rozhovor s komunitní porodní asistentkou Věrou Novákovou

vera novakova rozhovor cb Medailonek: Věra Nováková: Několik let jsem pracovala hlavně jako porodní asistentka v porodnici a částečně jako komunitní porodní asistentka. Již třetím rokem jsem hlavně komunitní porodní asistentka, která poskytuje péči v těhotenství, doprovázím ženy k porodu v jedné porodnici a navštěvuji ženy po porodu a poskytuji péči a podporu ženám a dětem ještě rok po porodu. Věřím ženám a jejich dětem. Dokonalé není potřeba měnit.

Rozhovor s porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou
(foto: Vlado Kníž, maminka.cz) 

IK maminka

Její příběh znají všichni. Dlouho byla tou špatnou, která před šesti lety zavinila smrt chlapečka, u jehož domácího porodu asistovala. Ihned se kolem ní strhlo něco jako „hon na čarodějnici“. Lékaři z porodnice v Podolí, kam tehdy s miminkem dorazili hledat pomoc, ji zažalovali. A spolu s ní se ocitly ve stínu všechny porodní asistentky. Ona sama poté zažila peklo, ze všeho toho tlaku těžce onemocněla a stáhla se do ústraní. Letos v lednu soudy definitivně potvrdily, že je nevinná…

Rozhovor s porodní asistentkou Annou Kohutovou

Anna kohutova foto medailon Medailonek: Anna Kohutová - soukromá porodní asistentka, která nabízí kontinuální péči ženám v době jejich těhotenství, u porodu a pečuje o ně v době raného mateřství.  Je také laktační poradkyní, lektorkou gravidjógy, pánevní dna a nápravy břišní diastázy. Podporuje ženy v jejich přirozené schopnosti porodit své dítě vědomě a láskyplně. Její velké přání je, aby ženy poznaly radost z porodu a děti byly vítány na tento svět s láskou a úctou.

Rozhovor s Bc. Janou Riedlovou, komunitní porodní asistentkou

Jana Riedlova Portret 0003 Medailonek: Jsem komunitní porodní asistentka, momentálně na rodičovské dovolené se dvěma dětmi a viceprezidentka profesní organizace Unie porodních asistentek. Poskytovala jsem kontinuální péči porodní asistentky ženám v těhotenství, při porodu v porodnici ve Vyškově. Navštěvuji své klientky také v šestinedělí. Porod považuji za zásadní okamžik v životě ženy a dítěte. Proto prosazuji individuální, empatickou a láskyplnou péči o ženu a dítě v tomto důležitém období.

Rozhovor s MUDr. Marcelou Peremskou, dětskou lékařkou
- časopis Těhule

Rozhovor s porodní asistentkou Miladou Barešovou
- časopis Těhule

Rozhovor s komunitní porodní asistentkou Marií Vnoučkovou
- časopis Těhule

Rozhovor s Mgr. Michaelou Mrowetz, klinickou psycholožkou a psychoterapeutkou
- časopis Těhule

Chcete nás podpořit?

Více o podpoře Unipa

Kruh Přátel Unipa
Těhotné ženy to nemají snadné. Možnost zvolit si místo porodu a toho, kdo je porodem bude provázet, není v naší zemi samozřejmostí. UNIPA se snaží tuto situaci změnit. Nedokážeme to ale bez Vaší pomoci a podpory. Pro více informací klikněte sem.